IMG_7958

Psí lékárnička

Víte, že by měl mít pejsek také svoji lékárničku? Hodí se nejen doma, na dovolené, na výletě, ale i na cestě autem. V autě máme lékárničku dokonce v povinné výbavě, ale je tam vše potřebné i pro naše chlupáče? Pokud vás zajímá, co mám v psí lékárničce já, čtěte níže.

Obsah psí lékárničky

Digitální teploměr – teplota psa se měří v konečníku, proto je vhodné, aby měl pes svůj teploměr
Pinzeta – na vytažení cizích předmětů
Pinzeta nebo háček na klíšťata
Nůžky
Latexové rukavice
Injekční stříkačka
– pomůže při podání léčiv do tlamy nebo na proplach rány
Sterilní obvaz
Obinadlo
– coban
Vatové obinadlo
Sterilní gáza
Náplast cívka
Fyziologický roztok
Betadine roztok
– nepálivá dezinfekce
Peroxid vodíku 3% – na vyvolání zvracení
Entero ZOO gel – váže na sebe toxické látky a patogenní bakterie. Slouží k detoxikaci organismu zvířat, zmírňuje průběh infekčních průjmů, otrav a alergických onemocnění, urychluje hojení ran, doplňuje léčbu antibiotiky, zlepšuje odolnost a kondici
Dračí krev „Sangre de Drago“ – kapalný latex z peruánského stromu Croton lechleri, který má hodně široké zevní i vnitřní využití. U krvácivých ran zaceluje a urychluje hojení. Poskytuje úlevu po bodnutí hmyzem
Smecta – na průjem
Biodexin – čistící ušní kapky – dezinfikuje, rozpouští ušní maz, zklidňuje pokožku při zánětu

Existuje mnoho dalších přípravků a materiálů, čím můžete lékárničku dovybavit. Pokud máte psa, který má nějaké zdravotní problémy, tak je vhodné lékárničku doplnit i o další potřebné léky či pomůcky.

Z vlastní zkušenosti můžu všem peskařům doporučit také kurz první pomoci pro psy od Zuzany Wildmannové. Získané teoretické znalosti i praktické dovednosti můžou pomoct zachránit život nejen vašemu pejskovi.

Comments are closed.