Kate-photo.wbs.cz

Aby si pes návštěvu psího salónu užil

Psí salóny máme bohužel zavřené. Spousta lidí nemůže kvůli karanténě do práce, do školy a tak mají někteří více volného času. Tento čas rozhodně ocení domácí mazlíčci. Konečně mají pánečky doma a nemusí čekat dlouhé hodiny, než se vrátí z práce. Vycházky jsou sice omezené, za to je více času na hry a trénink psích kamarádů u vás doma.

Jedna z věcí, na kterou můžete svého pejska připravovat, je návštěva psího salónu. Pokud není pes zvyklý na základní manipulaci, může být pro něj návštěva salónu stresující záležitost – má strach, třese se, může být ze strachu agresivní apod. Naopak správně připravený pes bere návštěvu salónu jako běžnou věc, v lepším případě si ji užívá a opečovávání se mu líbí.

Co vašemu mazlíčkovi pomůže při návštěvě salónu:

  • Pes by měl být zvyklý na cizí lidi – správná socializace je základ.
  • Doteky a manipulace – pes by si měl nechat sáhnout na celé tělo, největší problém bývají packy, uši a drápky.
  • Česání srsti – v současné době, kdy jsou salóny zavřené a pes není dlouho stříhaný, je důležité, aby se srst pravidelně rozčesávala. Pokud se o srst nebudete starat a vytvoří se plsti, je většinou jediná možnost psa ostříhat dohola nebo se snažit část rozčesat, ale to je pro psa velice nepříjemné, někdy i bolestivé. Pravidelnou péčí, ideálně od štěněte, si pes na česání zvykne a nebude se bát hřebínku nebo kartáče ani v salonu. Správně udržovaná srst se dobře stříhá a výsledek je líbivý. Na zplstnatělé a špinavé srsti nejde udělat kvalitní střih.
  • Fén – pokud nejste zvyklí psa koupat, stačí, když přijde pejsek z vycházky mokrý a kromě osušení ručníkem ho trochu vyfénujete.
  • Základní povely – sedni, zůstaň, ke mně, pac apod.

Pokud si nevíte rady s výchovou vašeho psa, určitě rádi poradí chovatelé nebo lidé, kteří se zabývají tréninkem psů.

Doufám, že si pejsci společný čas s vámi užijí. Budu se na všechny těšit.

Comments are closed.