IMG_0845

Můj názor na Facebookové poradny

Existuje spousta skupin na Facebooku, kde vám poradí, když máte něco s domácím mazlíčkem. Je to skvělá věc – rada on-line, zadarmo… Ale jaká má úskalí? Jsou skupiny, kde radí jen veterináři, a pak jsou další, kde dává rady kdokoliv bez lékařského vzdělání.

Pokud se chcete obecně zeptat nebo znát názor veterináře na neakutní stav, případně se ptáte na rady ohledně výchovy, tak je to fajn způsob a sama jsem jednou této možnosti využila. Kamenem úrazu a nebezpečné je, když lidé tyto poradny využívají k řešení akutních stavů svých domácích mazlíčků. Například: Pes zvrací krev. Místo toho, aby majitel vzal psa a jel na veterinu nebo volal veterináře, tak si vyfotí zvratky, sedne k Facebooku a začne psát v 10h večer dotaz, co by to mohlo být. Pak čeká, než někdo odpoví a to bývá i několik hodin. Zvíře přitom může být ohroženo na životě!

Stává se také, že majitel napíše dotaz na celorepublikovou skupinu a shání kontakt na veterináře, protože pes zvrací krev. Vůbec neuvede odkud je a čeká na odpovědi, než aby využil Google a dohledal si nejbližší veterinu sám. Opět tím ztrácí drahocenný čas, který hraje roli v záchraně života psa.

Takových případů je dnes a denně spousta. Je smutné, jak chtějí někteří ušetřit a hledají zadarmo radu na Facebooku místo toho, aby dali pár stovek za veterináře. Zvířata pak zbytečně trpí a umírají, protože nedostanou včas odbornou pomoc.

Pokud chcete opravdu pomoct svým mazlíčkům, vyhledejte v případě vážného problému veterináře. Není nic jednoduššího, než si uložit do mobilu číslo na svého veterináře, dále na veterinu, kde mají nonstop pohotovost. Dá se i stáhnout aplikace do mobilu, která vyhledává veterináře podle vaší polohy. Když už nemáte ani jedno, tak nesedejte k Facebooku, otevřete Google a vyhledejte si kontakt sami a hned. Může to zachránit život vašemu zvířátku!

Comments are closed.